Malowanie-Dachow

Odśnieżanie dachów

 

 

 

Usuwanie śniegu z dachów w zimie
Chroń swój dach przed wystąpieniem klęski żywiołowej!
Płaskie dachy i Hali

W domku lub Hali, możliwości obciążenie szczególnie z dachów płaskich jest ograniczona. Mimo, że kilka niefortunnych czynników wspólnie się łączą (mokry i duża ilości śniegu ciężki śnieg, ewentualnych wad konstrukcyjnych lub zmęczenie dachu), więc dach się wali, ale 100% bezpieczeństwa nie istnieje, że dach jest zagrożony. Największa bezpieczeństwo zapewnia terminowe odśnieżenie dachu ze śniegu.


Informacje na temat obciążenia śniegiem

Zima powraca. Śnieg pozostaje długo zalegając na dachach, pomimo niektórych odwilży. Tak na dachu płaskim  obciążeń śniegu powoduje , liczne uszkodzenia. Oznacza to, że właściciel domu może lepiej przygotować się do porównywalnych lub podobnych warunkach zimowych w przyszłości, zebraliśmy następujące informacje i wskazówki.
Gdzie jest regulowana dopuszczalne obciążenie śniegiem?

Obciążenie śniegiem, który jest ustawiony w analizie stabilności dla budynku jest regulowany przez normę DIN 1055-5. Jest to określone w DIN w kN / m2 (kiloniutonach na metr kwadratowy). Obciążenie śniegiem może być określona za pomocą DIN 1055-5 dla każdego miejsca w budynku, w zależności od strefy obciążenia śniegiem i wzniesienia terenu. Tutaj kąt nachylenia dachu i dachowa są brane pod uwagę. To obciążenie śniegiem jest również określana jako dopuszczalnego obciążenia śniegiem dla budynku, które nie powinno być przekroczone. Dopuszczalne obciążenie śniegiem z. B. 1 kN / m oznacza, że ??100 kg śniegu, w przeliczeniu na m2 podłogi powierzchni dachu (występu na poziomie) są dozwolone.
Gdzie znaleźć dopuszczalnego obciążenia dachu na śniegu?

Dopuszczalne do konstrukcji dachowej obciążenia śniegiem można znaleźć w dowodzie stabilnością budynku. Alternatywnie, można informacje na temat dopuszczalnego obciążenia śniegiem na niższe właściwego organu budowlanego (zwykle zarządu powiatu, powiat lub miasto wolne duża dzielnica) lub lokalnym biurem architektonicznym inżynierii lub do uzyskania. Jeśli istnieją wątpliwości, czy dach na pewien obciążenia śniegiem jest wystarczająco duża, lub budynek nie istnieje dokumentów statycznych, należy skontaktować się z lokalnym biurem lub inżyniera architekta. Wysyłka w S. H. obciążenie śniegiem 75 kg / m2 rozpatrywane.
Dlaczego nie jest głębokość śniegu, ale masa śniegu pierwszeństwo?

Proszek jest lżejszy niż śnieg mokry śnieg i mokry śnieg jest lżejszy od lodu. Powodem tego jest to, że śnieg w różnych formach stanu przechowywane różnej gęstości, a więc różni się trudne. Masa śniegu może się różnić tak bardzo i tak dachy ciężar waha.
Przykłady:

    10 cm śniegu w proszku świeżo padłych waży około 10 kg / m2
    10 cm mokrego śniegu może ważyć do 40 kg / m2.
    Grubości 10 cm warstwa lodu waży do 90 kg / m2

Te przykłady pokazują, że nie można zawrzeć wyłącznie z głębokości śniegu na masę śniegu.
Jak można rzeczywista masa śniegu może być określona na dachu?


Odśnieżamy dachy w Małopolsce   

odśnieżanie dachów, odśnieżanie dachu ,hal i magazynów


    skośne dachy domów i przemysłowe
    dach płaski domy i budynki przemysłowe
    odśnieżanie podjazdów i parkingów
    usuwanie nawisów śnieżnych oraz sopli
    powierzchnie w obiektach przemysłowych (małe i duże rozmiary)
    chodniki i drogi dojazdowe
    posypywanie piaskiem, solą
    wywóz śniegu
    inne obszary, zgodnie z wymaganiami klienta

Pamiętaj jednak nie należy, się kierować ceną odśnieżania dachów, ale także wysokim poziomem  świadczonych usług

 

 

 odśnieżanie dachów Skawina, Odśnieżanie dachów Kraków, odśnieżanie dachów Małopolska, Odśnieżanie dachu Skawina, Odśnieżanie dachu Kraków, odśnieżanie dachu Małopolska, Odśnieżanie dachów Zakopane, Odśnieżanie dachu Zakopane,